5 незвичайних саун у світі

З чим асоціюється слово сауна? Хтось одразу уявляє затишну парилку, хтось — компанію друзів, для когось вона є місцем релаксації. Але ознайомившись із нашою добіркою, ви зміните своє уявлення про традиційну сауну.

Сауна на трибуні Hartwall Arena, Гельсінкі

Що люблять фіни? Сауну та хокей. І ось комусь спало на думку об’єднати ці два задоволення, побудувавши парилку прямо на трибуні. Тобто можна прийти на матч улюбленої команди та одночасно попаритися. За приватність переживати не варто, сауна знаходиться за тонованим склом у приватній ложі.

Solar Egg, Стокгольм

Ця футуристична пересувна сауна у формі золотого яйця створена двома дизайнерами зі Швеції у 2017 році. Конструкція сауни має висоту 5 метрів, виготовлена з нержавіючої сталі, пофарбованої в колір золота. Каркас складається із 69 пластин у вигляді неправильних багатокутників. Внутрішнє оздоблення зроблено із сосни. Опалюється парилка дров’яною піччю у формі людського серця, а висвітлюється електрикою від власного нагрівача на сонячних батареях.

Спочатку цей незвичайний об’єкт був виставлений у місті Кіруна, потім мандрував регіонами рідної країни, пізніше сауна побувала в Парижі. З жовтня 2021 року Solar Egg буде розташована в Prins Eugens Waldemarsudde у рамках виставки Expedition Art, яка триватиме до березня 2022 року.

Сауна Grotto, острів Сан-Сусі

Сауна Grotto розташована в Канаді, на острові Сан-Сусі біля скелястого берега озера Гурон. Її спроектувало архітектурне бюро Partisans. Зовні Grotto Sauna особливо непомітна, а ось дизайн усередині вражає своїми формами. Тут майже немає гострих кутів, лежаки разом із стінами ніби становлять одне ціле. У озера знаходиться поміст із басейном, а також є місце для відпочинку. Як відзначило видання National Geographic, місцеві заходи є одними з найбільш вражаючих у світі. А спостерігати за ними з величезних вікон сауни ще більше задоволення.

Сауна-гондола, Юлляс

За незвичайністю розташування саун фіни займають, мабуть, перше місце у світі. Якщо комусь не вистачає гострих відчуттів, їх можна отримати на гірськолижному курорті Юлляс, піднімаючись на витягі всередині сауни-гондоли протягом 20 хвилин. Парилка вміщує 3-4 особи, а бронювати її потрібно мінімум за тиждень.

Сауна Pust, Тромсе

Плавуча сауна Pust розташована у гавані Тромсе, буквально у центрі міста. Парилка може вмістити до 20 осіб, є окремі приміщення для чоловіків та жінок. Сауна має форму традиційної сушарки для риби – традиція, що сягає того часу, коли люди оселилися в цьому регіоні тисячі років тому.

Надихнувшись подібними проектами в Осло та деяких фінських містах, Ерік Штанге, один із співвласників, вирішив побудувати щось подібне і до Тромсе. Ідея полягала в тому, щоб люди могли прийти сюди в обідню перерву. Також конструкція мала залучити туристів, що вона з успіхом і робить.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб