5 помилок, які ви робите в сауні

Ті, хто регулярно ходить у сауну, рідше хворіють на застуду. Принаймні, в одному дослідженні, яке проводилося у 2017 році у Фінляндії, йдеться про те, що навіть одне відвідування парної на тиждень значно зміцнює імунітет.

Безперечно, ходити в сауну можна і частіше. Наприклад, дехто париться після силових тренувань. Адже відомо, що тепло стимулює кровообіг, сприяє відновленню м’язів та знімає напругу. Але слід сказати, що багато з нас раз на раз роблять одні й ті ж помилки, чим завдають шкоди своєму організму. Про те, як відвідувати сауну з користю і які помилки ви можете припускати, ми розповімо в цій статті.

5 помилок, які ви робите в сауні

Чого не можна робити у фінській парній

  1. Заходити в сауну після душу з вологою шкірою. Перед тим як паритися, необхідно прийняти душ. Але багато хто заходить у лазню, не обтираючись рушником, — це помилка. Краплі води охолоджують ваше тіло, а значить, ви менше потієте і нівелюєте весь ефект. До речі, заходити в парну з холодними ногами також не рекомендується, тому що через це затримується потовиділення. Тому найкраще потримати ноги у теплій воді, витерти їх насухо і після цього заходити паритися.
  2. Відразу стрибати в холодний басейн або обливатись крижаною водою. Звичайно, після спекотної сауни єдине бажання – остудитися. Але такі дії навантажують кровоносну систему. Тому найкращим варіантом буде ополоснути ноги та руки в холодній воді, а потім поступово охолоджувати тіло. У холодну пору року після парилки можна вийти на пару хвилин надвір і вже потім занурюватися в басейн.
  3. Йти паритися після ситного обіду чи голодними. Відвідувати парну на голодний чи переповнений шлунок – вкрай шкідливо. У першому випадку ви ризикуєте знепритомніти, у другому — викликати нудоту. Найкраще, якщо перед сауною та у перервах між підходами у вас буде легке перекушування – бутерброд, салат, горіхи. І обов’язково дотримуйтесь питного режиму.
  4. Різко вставати з лави. Якщо ви волієте паритися лежачи, це дуже добре для кровообігу. Однак не варто схоплюватися і вибігати з парилки. Повільно сядьте і залишайтеся в такому положенні хвилини дві-три. Якщо паритеся сидячи, то також не варто допускати різких рухів – вставайте плавно, щоб не допустити «мушок» перед очима та запаморочення.
  5. Поспішати до сауни після тренування. Як ми зазначили, прогріти тіло після силових занять – чудова ідея. Але дайте пульсу заспокоїтись до нормальних значень, інакше жар навантажить серце ще більше, що може бути небезпечним. Зачекайте хвилин 20-30 і тільки після цього вирушайте паритися.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб