Відпочинок в бані складається з дрібниць. Тут важливо все – від температури в парній до настрою, з яким ви прийшли паритися. Не останню роль відіграють і ароматизатори для бані. Вони створені для додання приміщенню приємного аромату і підтримки внутрішньої гігієни. У цій статті ми розповімо як використовувати ароматизатори і який запах краще обрати.
Як правило, ароматизатори складаються з водної основи, ефірних масел і емульгатора. Використовувати їх дуже просто – достатньо збовтати пляшечку з сумішшю, додати в відро або ківш з водою необхідну кількість (вказується на етикетці) і полити розчином камені, стіни і полки.
Порада. Спочатку обдайте кам’янку окропом, а через деякий час водою з ароматизатором. Таким чином аромат розкриється повною мірою.
Додаткові аксесуари
Щоб ароматизаторами було зручно користуватися, існують спеціальні чаші. Це такі ємності з кераміки або нержавіючої сталі в формі півсфери, які підвішують над камінням. Дно ємності має отвір, через нього ароматизатор поступово капає на камені. Регулювати інтенсивність стікання рідини можна за допомогою болтика або пробки-дозатора.
Вибір аромату
Ароматичні склади за своєю дією умовно діляться на:
До тонізуючих відносяться ароматизатори з евкаліптом, цитрусовими, розмарином. Якщо хочете відчувати після бані умиротворення, обирайте розчини з лавандою, ялицею, м’ятою. Антисептичними властивостями володіють концентрати, в складі яких міститься чебрець, кедр, масло чайного дерева.
При виборі аромату безумовно слід орієнтуватися на власні переваги і відчуття. Яким би не був цілющим ефект, але якщо ви не переносите запах апельсина або ялівцю, то і користі від банних процедур не отримаєте.
Якщо мова йде про комерційну сауну або баню, то тут важливо обрати більш нейтральний аромат. Наприклад, запах берези – це класика. Такий концентрат наповнить приміщення тонким ароматом гаю. Також можемо рекомендувати ароматизатор з запахом лісового дьогтю – ненав’язливий і дуже приємний.
Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб