Баня з бруса або каркасна: яку краще будувати

При зведенні бані в 90% випадків обирають дерево. Це можуть бути різні пиломатеріали, але найбільшим попитом користуються парні з бруса або каркаса. У цій статті ми розглянемо характеристики і особливості обох видів бань.

 

Яка баня тепліше?

Бані з бруса надовго зберігають тепло. Безумовно все залежить від матеріалу. Сирий брус при сушінні і усадці може розтріскатися, утворюючи щілини, через які буде заходити холод. Каркасна баня, за умови якісного утеплення, чудово прогрівається. Але тепло в ній, на жаль, не зберігається надовго і вона швидко остигає.

Парна з каркаса невеликої площі підійде для будівництва на літній дачі. Якщо ви хочете велику баню, в якій довго буде зберігатися тепло, тоді слід зробити вибір на користь бані з бруса камерної сушки.

Яку баню швидше побудувати?

Тут все буде залежати від передбачуваних розмірів будови. Якщо поставити сирий зруб, то обробкою можна почати займатися не раніше, ніж через 6 місяців. Якщо будуєте баню з сухого бруса, то вона придатна для експлуатації відразу ж.

Що стосується каркасної бані, то сам скелет будується швидко. Решту часу займає внутрішня і зовнішня обробка. Це приблизно два-три тижні.

Яка баня буде екологічніше?

Перш за все, російську баню цінують за натуральність. Тому якщо говорити про екологічність, то тут виграє брус. Каркасна баня має кілька шарів утеплювача. І хоча якісні матеріали нешкідливі, про природність тут говорити не доводиться.

Яка баня обійдеться дешевше?

Побачивши ціну бруса, багато хто думає, що така парна буде коштувати набагато дорожче каркасної. Але відзначимо, що брусова баня не вимагає обробки. А ось каркасна баня при дотриманні всіх норм вимагає чимало витрат – адже її потрібно утеплити за технологією. Плюс додайте до вартості матеріали обробки як для стін всередині, так і зовні. Звичайно, все ще залежить від площі будівлі. Тому сказати однозначно тут не можна.

Компанія «ПроектСервісКом» займається будівництвом будь-яких бань «під ключ». Ми реалізуємо проект з урахуванням ваших побажань і бюджету!

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб