З чого краще зробити підлогу в бані?

Будівництво бані включає кілька етапів, кожен з яких має велике значення для якості і довговічності конструкції. Завершивши зведення стін та даху, можна переходити до укладання підлоги у передбаннику. Майстри рекомендують приділити особливу увагу вибору матеріалів, оскільки від цього залежать втрати тепла та комфорт.

Деревина

Це одне з найпопулярніших рішень для покриття для підлоги, що пояснюється красивим зовнішнім виглядом і екологічністю. Однак у вологих приміщеннях деревині потрібний спеціальний захист. Для цього використовують просочення, склад яких робить дерево стійким до плісняви ​​та захищає його від комах. На ринку також можна знайти засоби, які зменшують горючість дерев’яного покриття, роблять його важкозаймистим і більш вологостійким. Оптимальним варіантом для захисту підлоги в бані вважають традиційні лаки. Вони можуть бути на водній основі або мати склад алкіду. Перший склад відрізняється безпекою, але меншою стійкістю. Алкідний лак виграє за рахунок низької ціни, але має різкий неприємний запах, який надовго залишається в приміщенні. Альтернативний засіб для захисту дерев’яної підлоги у бані – фарба, обирати яку потрібно з урахуванням складу та призначення.

Кахель

Керамічна плитка займає друге місце за популярністю серед матеріалів, що використовуються для внутрішнього оздоблення бані. Її головна перевага – несприйнятливість до вологи. Така властивість кафелю гарантує тривалу експлуатацію. Крім того, матеріал представлено у різних дизайнах, кольорах та фактурах, що відкриває простір для творчості. При виборі плитки потрібно враховувати, що на ринку вона представлена ​​в різних видах, але не всі вони підходять для підлоги у прибаннику парної. Експерти рекомендують вивчити характеристики, основні вимоги до внутрішньої обробки бані і лише потім приймати рішення.

Бетон

Практична та недорога заміна кахельної плитки на підлозі — бетон із фарбуванням. Таке покриття для підлоги підходить не для всіх приміщень, але в прибаннику такий варіант допустимий. Головне правило – надійний захист бетону від впливу вологи, води та високих температур. Вибір оздоблювальних матеріалів дозволяє обрати фарбу з епоксидним, акриловим чи поліуретановим складом. При виборі слід орієнтуватися на характеристики зносостійкості та можливі випари під час експлуатації.

Система «тепла підлога»

В основі водяної “теплої підлоги” може бути бетон або настили. У ролі нагрівального елемента виступає труба із пластику або металопластику, усередині – тепловий носій. Одна з переваг такої підлоги – повна герметизація, що дозволяє виключити поломки та гарантує тривалу експлуатацію терміном понад 50 років. Примітно, що в ролі теплового носія може бути не лише вода, а й антифриз або етиленгліколь.

Існують відмінності у системі монтажу. Укладати трубну систему рекомендують «змійкою» або «равликом», підкладаючи теплоізоляцію та фольгу, що значно зменшить втрати тепла. При цьому встановлення електричної або інфрачервоної теплої підлоги в бані буде економічно невигідним. А ось система своєрідного «шаруватого пирога» на підлозі – навпаки, дозволить зробити прилазник комфортним в експлуатації та підвищить довговічність внутрішньої обробки приміщення.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб