Як правильно сушити та провітрювати баню

Після банних процедур приміщення залишається задушливим та вологим. Дерев’яне оздоблення насичується вологою, набухає, — і якщо раз на раз не просушувати парну належним чином, то рано чи пізно з’явиться цвіль, а термін експлуатації приміщення сильно скоротиться.

Звичайне провітрювання

Найпростішим, але ефективним способом вважається провітрювання. Для початку збираємо всю вологу з підлоги, а потім відкриваємо навстіж вікна та двері. Причому робимо це не тільки в парній, а й у кімнаті відпочинку, мийній. По можливості винесіть на вулицю трапики, дерев’яні відра, ковші і т. п. Провітрювання приміщень до повного висихання, як правило, займає 3-4 години. Якщо стільки часу немає, то як альтернативний варіант можна скористатися вентилятором.

Русская баня с керамическими светильниками, монтаж бань

Зверніть увагу! У мінусову температуру не варто відчиняти вікна та двері відразу після миття. Краще відкласти провітрювання на наступний день, тому що морозне повітря може негативно позначитися на фізичних властивостях нагрітої та набряклої деревини.

Вентиляційні отвори

Також для провітрювання використовують спеціальні вихідні отвори, але як додатковий спосіб. Про те, як правильно організувати вентиляцію в парній, ми писали в цій статті. Повітрообмін через вентиляційні отвори здійснюється приблизно 1 м3/год. Зворотний потяг повітря залежить безпосередньо від утворення вакууму, поривів вітру і т. д. Добре висушеною баня вважається тоді, коли в ній абсолютно суха підлога.

Просушування бані за допомогою печі

Якщо в бані є цегляна піч, то її також можна використовувати для сушіння приміщення. Справа в тому, що банне каміння і сама цегла протягом тривалого часу зберігають тепло, що само собою впливає на просушування. Якщо піч виконана не з цегли і швидко остигає, можна покласти кілька дров і залишити відкритим піддувало. Жар без проведення водних процедур допоможе швидше висушити обробку та інші поверхні. Після остигання печі в будь-якому випадку необхідно провітрювання.

Використовуючи баню, стежте, щоб на деревях не утворювався грибок та пліснява. Інакше це призведе до додаткових часових та грошових витрат. А якщо деревина почне гнити, тоді взагалі доведеться змінювати покриття. Тому після кожної банної процедури ретельно просушуйте та провітрюйте приміщення, навіть якщо збираєтесь паритися наступного дня.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб