Які дрова для бані краще

Дивитися на живий вогонь – це завжди приємно і затишно. Щоб розпалювання печі відбувалася якомога швидше, а тепло затримувалося на довше, необхідна правильна сировина. У цій статті ми поговоримо про дрова для лазні, а саме про те, яка деревина найкраща і ефективна.

Підходящі дрова для топки печі в бані

Найбільш придатними для розпалювання є сухі дрова, у яких мінімальна кількість сучків. Заготовлювати поліна найкраще з середини зими до початку весни. Це пов’язано з тим, що в цей період в деревині найменше вологи. Та й колоти промерзлі дрова набагато легше. Класти в топку цілу колоду – неправильно, так як після згоряння залишається головешка, а це неекономно. Дрова для лазні колять спочатку на чотири, а потім на вісім частин. Роблять це уздовж серцевинних кілець.

Березові дрова
Одним із традиційних варіантів для російської бані є дрова з берези. Поліна легко спалахують і рівномірно згоряють. Деревина створює в парильні приємний аромат, який благотворно впливає на дихальну систему. Недоліком берези є високий рівень смолистості, особливо при спалюванні берести.

Дрова з липи
Поліна, заготовлені з липи, забезпечують рівний жар протягом усього процесу згоряння. Пар, що виділяється деревиною, наповнений тонким ароматом, який корисний для профілактики простудних захворювань. Мінусами таких дров є досить складний розпал та швидке прогоряння.

Дубові дрова
Дрова з дуба вважаються елітними. Деревина відрізняється високою міцністю, вона дає відмінний жар і довго горить. З переваг можна також відзначити те, що в складі дуба немає смол, з їх використанням димохід практично не засмічується. Для заготівлі дров підходять дерева «середнього» віку. Дрова молодих дубів забезпечують мало жару. Старі дерева дають багато золи, роблячи повітря в приміщенні «важким».

Дрова з вільхи
У багатих будинках для топки печей використовували тільки вільху. Вона навіть отримала звання «царської деревини». Свіжий спіл вільхи має червоно-помаранчевий відтінок, тому такі дрова важко сплутати з будь-якими іншими. Основні переваги дров полягають в тому, що вони легко пиляються і ріжуться; легко розпалюються; при згорянні розпадаються на безліч палаючих вугіллячок; не містять смол.

Осикові дрова
Використовувати їх як основне паливо не варто (надто довго розгораються), а ось протопити ними піч після банних процедур в самий раз. А все тому, що осика не дає кіптяви, а полум’я від таких дров робить сажу пухкою, завдяки чому вона просто обсипається в топку.

Дрова з фруктових дерев
Якщо на вашій ділянці засохло дерево або ви обрізали гілки, то таке «добро» відмінно підійде для розпалювання банної печі. Яблуня, груша, слива, вишня мають гарну теплотворність і рівномірну віддачу тепла. Варто враховувати, що вишня трохи коптить. Також важливий момент – при розтоплюванні краще покласти спочатку поліна з берези або вільхи, а потім підкладати дрова з фруктових дерев.

Дрова з хвойних порід
Так як в наших широтах найбільш поширені сосни і ялини, то їх ми і маємо на увазі, коли говоримо про дрова з хвойних порід деревини. Використовувати їх можна тільки в строго закритих печах, так як такі дрова сильно іскрять і «випльовують» згорілі вуглинки. Хвойні поліна недорогі, дають достатню кількість тепла, наповнюють приміщення приємним ароматом. Але разом з цим від них утворюється багато кіптяви, тому при частому застосуванні необхідно також часто чистити димохід.

У цій статті ми коротко розповіли про характеристиках деревини, яку використовують для заготівлі дров для бані. Однак також важливо правильно заготовити поліна і забезпечити їх зберігання.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб