Який басейн встановити у сауні?

Охолодитися після гарячої парної можна різними способами. Але якщо йдеться про фінську сауну, то традиційно у ній встановлюють басейн. Так, це недешеве задоволення. Але є різні альтернативи, які можна застосувати у себе. У цій статті ми розповімо, які види басейнів бувають і в чому їх особливості.

Види басейнів

Замислюючись про басейн при сауні, необхідно врахувати, де він перебуватиме — зовні або всередині, а також як часто використовуватиметься. Від цього залежатимуть функціональність, габарити, необхідність монтажу обладнання.

Фото сауны в селе Иванковичи, ПроектСервисКом

Завдяки сучасним технологіям сьогодні можна реалізувати різноманітні види басейнів. Це може бути як розбірна конструкція, так і цілий водний комплекс із гідромасажем та атракціонами. Все залежить від бажань та можливостей. Також тут враховується призначення сауни для особистого або комерційного використання.

Отже, в сауні можна встановити такі типи басейнів:

Стаціонарний. Наземна або захована в грунт чаша із залізобетону. Такий басейн можна придбати в готовому вигляді або побудувати своїми руками, що набагато складніше. Також врахуйте обробку – її можна реалізувати за допомогою мозаїки або кахельної плитки.

Розбірні. Основа конструкції – металевий каркас, на який натягується полотно з ПВХ. Такі басейни відрізняються мобільністю – їх легко встановити в потрібному місці, а при необхідності легко розібрати. Найчастіше басейни такого плану обирають для монтажу на вулиці.

Міні басейни. Виготовлені з акрилу, склопластику, дерева. Об’єм такої конструкції може змінюватись від 0,5 до 6 куб. м. Їх можна встановлювати на вулиці та в приміщенні, монтувати на підлогу або поглиблювати всередину.

SPA-басейни. По суті, це великі гідромасажні ванни на кшталт джакузі. Бувають різних розмірів та форм. Такі конструкції займають мало місця та мають все необхідне обладнання. Для плавання вони не призначені. Можуть бути використані як додаткова опція.

Продумати басейн варто ще на етапі проектування сауни, якщо надалі ви не плануєте добудовувати додаткове приміщення. Компанія «ПроектСервісКом» займається будівництвом саун – ми виконуємо роботи «під ключ». На нашому рахунку десятки реалізованих проектів різної складності. Будемо раді допомогти вам!

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб