Правильно підібрані камені для бані надовго зберігають тепло, підсилюють дію пари та прикрашають інтер’єр парної. Одними з найпопулярніших є малиновий кварцит та талькохлорит. Кожен з них має свої характеристики, переваги та недоліки. Саме про це ми розповімо у нашій статті.
Малиновий кварцит – універсальна метаморфічна гірська порода рідкісного забарвлення, що використовується як для зовнішньої, так і для внутрішньої обробки. Промисловий видобуток почався наприкінці 18 століття. Камінь складається з найдрібніших частинок кварцу, що щільно зрослися. Малиновий кварцит витримує температуру до 1600 ℃, що робить цю гірську породу однією з найпривабливіших для використання у парній.
З недоліків виділимо такі:
Щодо корисних властивостей, то зазначають, що використання малинового кварциту в бані допомагає нормалізувати тиск, покращити сон, зняти м’язову напругу.
Талькохлорит – гірська порода метаморфічного походження, використовується як будівельний і декоративний матеріал. Його ще називають «мильним каменем» та «жировиком».
У хімічному складі талькохлориту є гідроксильна група — хімічно зв’язана вода. При тривалому нагріванні каміння вода поступово випаровується, забираючи із собою частинки інших елементів. При цьому змінюється як склад, так і характеристики каменю: він легко кришиться, світлішає, стає пористим. Тому тривалість служби талькохлориту в кам’яниці безпосередньо залежить від запасів води в його складі.
Серед особливостей та плюсів талькохлориту для бані виділимо такі:
Мінуси також є:
Який камінь обрати?
Вибір тієї чи іншої породи залежить від умов експлуатації, також особливостей дизайну приміщення. Якщо вам потрібне швидке нагрівання, тоді обирайте малиновий кварцит, якщо потрібно, щоб пара трималася довше, тоді зупиніть вибір на талькохлориті. Перед покупкою докладно вивчіть властивості каменів, а також відгуки досвідчених банщиків.
Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб