Меблі в баню: що потрібно для облаштування

Одним із найцікавіших процесів у будівництві бані є облаштування меблями. Це один із останніх етапів, після якого ви зможете користуватися вашою довгоочікуваною парною. У цій статті ми розглянемо варіанти меблів, а також характеристики, яким вони повинні відповідати.

Якими повинні бути меблі для саун і бань?

Предмети меблів для бані виготовляються із натуральної деревини. Як правило, для виробництва використовують вільху, дуб, липу, кедр, абаш, ротанг. Деревина повинна відповідати таким характеристикам:

  • відсутність або мінімальна кількість смол (з цієї причини для меблів не використовується сосна);
  • екологічність;
  • стійкість до температурних перепадів;
  • низька теплопровідність;
  • легкість обробки.

Меблі для сауни, особливо ті, що використовуються в парильному приміщенні, повинні бути простої форми і не мати зайвого декору. А ось у кімнаті відпочинку вже є місце для фантазії та експериментів. Головне – комфорт, гігієнічність та безпека для відпочиваючих.

Також слід звернути увагу, щоб усі кріплення на меблях були приховані. Інакше вони можуть спричинити травми або опіки.

Види меблів в залежності від приміщення

І баня, і сауна мають кілька кімнат. Як правило, це передбанник (може бути окремим або поєднаним із кімнатою відпочинку), безпосередньо парна та душова кімната.

Передбанник

Вхід у баню починається з передбанника. Тут має бути місце, де можна залишити одяг, взуття та інші речі. Тому для облаштування вхідної зони знадобляться:

  • вішалка;
  • шафа;
  • лавка;
  • полиця для взуття.

Предмети меблів та їх кількість залежать від площі, а також від того, на скільки розрахована сауна.

Парилка

Головними предметами меблів у парилці є полиці. Їх конструкція передбачає розміщення в два або три яруси – залежно від переваг і висоти приміщення. При перших заходах потрібно розміщуватись унизу, щоб тіло нагрівалося і звикало до жару. Далі можна підніматися вище, де «гарячіше».

Ще один варіант, який можна встановити в парильному приміщенні – окремий лежак або шезлонг.

До предметів меблів для парної також можна віднести підголівники та підставки для ніг.

Построенная русская баня в с. Крюковщина, лавки выполнены из липовой доски

Душова

У душовій кімнаті також має бути місце, де можна буде залишити речі, рушник. Це може бути лава або вішалка з гачками. Також можна передбачити етажерку для засобів гігієни. Частим атрибутом душових у саунах та лазнях є трапіки, які допомагають підтримувати чистоту.

Кімната відпочинку

Облаштування місця для відпочинку в бані передбачає наявність столу, а також лавок, табуретів або дивану. Якщо площа дозволяє, то тут можна розмістити буфет чи зону, де можна буде приготувати чай та закуски.

На ринку представлений великий вибір меблів для бань. А якщо ви хочете щось ексклюзивне, можна замовити індивідуальне виготовлення.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хаммам, оптом та в роздріб