Обкладка металевої печі в цегляній бані

Складно уявити парну без печі, адже багато в чому саме від неї залежить рівень користі та задоволення лазневих процедур. Найчастіше при будівництві недорогої бані вибирають металеву піч. Однак метал має чималу кількість мінусів, усунути які можна за допомогою цегляної кладки.

Баня с видом на Десну село Рожны, стены выполнены из липовой панели

Для чого потрібна обкладка печі?

Основні переваги сталі та чавуну – високий рівень теплопровідності. Такі печі легко встановити, вони швидко нагріваються і буквально одразу віддають тепло приміщенню.

Але за цих плюсів є і очевидні мінуси:

  • метал погано тримає тепло;
  • поверхня сильно нагрівається, через що можуть траплятися опіки;
  • не дуже привабливий зовнішній вигляд, який може псувати інтер’єр парної.

Всі недоліки можна нівелювати за допомогою облицювання цеглою.

Яку цеглу вибрати для обкладки?

Варто відзначити відразу, силікатна та каркасна цегла не підійдуть для використання з цією метою. Необхідний жароміцний матеріал із стійкістю до температурних перепадів. До того ж, цегла повинна мати привабливий зовнішній вигляд.

На сучасному будівельному ринку є відповідні варіанти:

Цегла із шамотної глини. Вона складається з коксу, великого кварцового піску, графіту. Матеріал має чудові характеристики, проте ціна досить висока.

Клінкерна цегла. Відмінний варіант для обкладання залізної печі. Але між стіною та металом потрібно залишати тепловий зазор.

Тальковий сланець. Дуже привабливий варіант для облицювання банних печей та камінів.

Динасова цегла. Її виробляють із кремнійвмісного порошку з вапняним молочком. Матеріал жаростійкий і міцний, але сприйнятливий до коливань температури, тому його краще не застосовувати в приміщеннях, які більшу частину часу не опалюються.

Щоб створити унікальну по дизайну піч, можна вибрати цеглу нестандартної форми – асортимент матеріалів сьогодні дуже різноманітний.

Приготування розчину

У надійності майбутньої печі важливу роль відіграє розчин кладки. Найбільш надійним варіантом буде суміш із глини, піску та води в пропорції 4:8:1.

Деякі майстри рекомендують ще такий варіант: взяти частину піску, глини, додати воду та 100 г кухонної солі на кожне відро розчину. Така суміш забезпечує надійність та відмінно тримає форму.

Способи обкладання

У будівництві є кілька способів кладки цегли. Для банної печі використовують такі:

  1. Створення екрану. Хороший варіант, коли піч вмонтовано в стіну, а тепло подається з передбанника. Цегляний екран може бути круглим, лінійним або мати оригінальну форму. Такий спосіб вимагає невеликої витрати матеріалів і досить простий у реалізації.
  2. Суцільна обкладинка. В цьому випадку металеву піч повністю закривають цеглою. Суцільна кладка ефектно виглядає, забезпечує високу тепловіддачу та тривалу підтримку тепла.
  3. Конвектор із продухами. Ідеальне рішення для парних будь-яких розмірів. Для реалізації цього методу необхідно мінімум матеріалів. Особливість конструкції полягає в тому, що таким чином забезпечується вільне переміщення гарячого повітря.

Завдяки обкладанню цеглою металевої печі ви вирішите відразу кілька завдань – посилите тепловий ефект, заощадите на паливі та створете гарний інтер’єр у бані.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб