Сидіння у хамамі: матеріал і особливості монтажу

Облаштування хамама полягає не тільки в підтримці високих температур і безперебійній подачі пари, але також і в забезпеченні комфортних умов. Адже сюди приходять розслабитися і відпочити. А значить, що в парній повинні бути зручні лавки і лежаки.

Для виготовлення лежаків сьогодні використовується спінений полістирол марок ПСБ-35 і ПСБ-50. Сидіння можуть відрізнятися за розміром, формою, місцем розміщення. Деякі встановлюють уздовж стін, інші – окремо. Все залежить від проекту і конфігурації виробу.

Переваги лежаків з пінопласту:

 • мінімальна вага;
 • висока вологостійкість;
 • легкість обробки і монтажу;
 • безпечне транспортування;
 • варіативність розмірів і форм;
 • довговічність.

Установка сидінь в турецькій лазні

Часто лежаки включають в себе кілька елементів. Зібрати їх в єдину конструкцію необхідно за допомогою піноклея. Перед покупкою обов’язково уточніть кількість складових частин.

Кріплення виробу до підлоги здійснюється за допомогою склеювальних складів і анкерів. Так як вологість в хаммамі досягає 100%, обирайте анкери зі склопластику, а не металеві.

 1. Анкери розмістіть в стіни і підлогу таким чином, щоб на поверхні залишилося приблизно 15 см.
 2. У самому лежаку необхідно висвердлити отвори під потрібний діаметр. Після цього загрунтуйте стіни і підлогу.
 3. Далі на лежак наноситься клей, він же заливається і в анкерні отвори.
 4. Приклейте лежак до стіни і підлоги, насаджуючи його на анкери.
 5. Після цього місця стиків промажте герметиком.

Монтаж обігріву

Тепла підлога в турецькій парній може бути водяною або електричною. Залежно від цього роблять так звані канавки для прокладки труб або проводу. У ці поглиблення укладається теплоносій. Щоб виключити зіткнення, залишають зазор в 5 мм. Це актуально для обох типів теплоносія. Для надійності використовують фіксацію дротом або підпорами. Далі канавки заливають розчином і приступають до вирівнювання поверхні.

Армування

Армуються лавки за допомогою фасадної склосітки, яка кладеться зверху і заливається клеєм. Після того як армуючий шар стане твердим, він придбає вологостійкість і жорсткість. Далі наносять гідроізоляцію в три шари. Перед нанесенням кожного нового потрібно дочекатися поки попередній шар висохне.

Якщо в меблях знаходиться тунель для парової форсунки, то необхідно армувати і його. Тут шар клею повинен бути більш товстим.

Оздоблення

Фінальний етап – оздоблення. Для цього в хамамах, як правило, використовується мозаїка. Вона може бути зроблена з смальти, скла, керамограніта, кераміки або натурального каменю. Після укладання проводиться затирка швів і все готово.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб