Вагонка vs ОСБ плити: чим краще обшити баню

У пошуках дешевших матеріалів для обробки парної, деякі хочуть знайти заміну вагонці. В інтернеті можна знайти інформацію, що альтернативою є ОСБ плити – недорогий матеріал, який відрізняється простотою монтажу. Чи це так насправді — розповімо в нашій статті.

Що є ОСБ плити?

ОСБ (OSB) — сучасний будівельний матеріал, який виготовляють із довготривалої стружки під високим тиском шляхом пресування із застосуванням спеціальних смол. Такі плити широко застосовують у будівництві для досягнення різних цілей. Їх використовують для виробництва меблів, зведення стін, як настил підлоги, для створення основи покрівлі.

До переваг OSB відносять:

  • легка вага матеріалу;
  • нескладне оброблення;
  • простий монтаж;
  • гарна звукоізоляція.

Незважаючи на перераховані вище переваги, цей матеріал не призначений для обшивки стін у бані або сауні. І ось чому:

Плити ОСБ не витримують високої вологості

Практично всі виробники вказують у паспорті продукції обмеження на вміст рівня вологості у приміщенні, де використовуватиметься матеріал, – не більше 60 %. Інакше листи вбиратимуть вологу з повітря. І якщо їх старанно не просушити, вони почнуть гнити і уражатися цвіллю.

На ринку представлені OSB панелі типу 3 та 4, які вважаються більш стійкими до вологи. Однак навіть їх застосування не гарантує того, що волога вбиратиметься на стиках і швах. Тим більше вартість таких плит можна порівняти з вагонкою з натуральної деревини.

OSB має низьку стійкість до високих температур

Недорогі ОСБ листи типу 1 і 2 використовуються на дачах, гаражах і т. п. Вони можуть витримати перевищення температури не більше ніж на 20-30 °C. Обшивши баню таким матеріалом і нагнавши температуру до 60 ° C, плити дуже швидко почнуть процес руйнування. Що говорити про температуру 90-100 °C? Тріска дуже швидко розповзеться і все оздоблення доведеться переробляти.

Вагонка з дерева має таку важливу перевагу, як стійкість до високих температур та їх перепадів. Тому такий матеріал прослужить багато років і не втратить свого вигляду.

ОСБ плити не екологічні

Що б не заявляли виробники про екологічність для продажу свого матеріалу, факт залишається фактом — у виробництві OSB використовуються синтетичні фенольні смоли. При нагріванні вони виділяють формальдегіди, а це не можна допустити в бані.

OSB панелі не естетичні

Приміщення, обшите стружковими листами, виглядає як чорнове приміщення. І якщо застосування цього матеріалу для деяких типів приміщень виправдане, то баня – це місце, куди люди приходять відпочивати душею та тілом. Тут має бути затишно та красиво. Це ще один плюс у бік вагонки.

Як бачите, ОСБ – зовсім не альтернатива вагонці з натуральної деревини. Безумовно, у неї є свої переваги, але вони не стосуються застосування для обробки лазень.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб