Внутрішнє оздоблення та декор хамама

Особливості турецької лазні – особливий мікроклімат і східний колорит. Багато хто віддає перевагу хаммам саме через естетичності. Тому обробці і декору приміщень приділяють дуже багато уваги, ретельно опрацьовуючи дизайн і підбираючи матеріали.

Щоб отримати цілісну картину, необхідно грамотно скомбінувати кольори, візерунки і фактури. Роботи по внутрішній обробці турецької лазні не терплять поспіху і вимагають високого рівня професіоналізму.

Хамам в Крюковщине, краны сделаны в Турции

Основні матеріали для внутрішнього оздоблення хамамів

Побудувати турецьку парну коштує набагато дорожче, ніж російську баню. Причиною тому – матеріали, використовувані для обробки:

Мармур. Природний камінь добре прогрівається і повільно віддає своє тепло. Також він має властивості вологостійкості, стійкості до мікроорганізмів і грибків, довговічністю. І, звичайно, мармур, – це про естетичність. Крім цього каменю, в традиційному хаммамі може використовуватися граніт і онікс.

Керамограніт. Штучний матеріал, який за зовнішнім виглядом і властивостями навряд чи поступається натуральному каменю. Керамограніт стійкий до пошкоджень, зносостійкий і до того ж має більш привабливу ціну.

Скляна мозаїка. Буває самих різних кольорів, причому випускається як у монокольорі, так і міксом. Її виробляють з добавками кобальту, міді, сурми, окисів золота і фарбувальних речовин.

Мозаїка з натурального каменю. Всі достоїнства натурального каменю передаються готовому виробу. Така мозаїка стійка до фізичних і хімічних впливів, жароміцна, не боїться утворення грибка і цвілі.

Мозаїчне панно. Розмірів і варіантів панно з мозаїки існує дуже багато. Від нескладних елементів невеликих розмірів до художніх виробів.

Комбінація оздоблювальних матеріалів залежить від проекту. Це може бути приміщення, повністю викладене мозаїкою. Або варіант, коли на стінах мармур, на підлозі – керамогранит, а лавки і ніші з мозаїки.

Декор в хаммамі

Що стосується декору, то він може включати в себе різні барельєфи, фризи, колони. Особливу увагу слід приділити курні – чаші для обмивання, яка, як правило, розташовується в центрі кімнати.

Світлові акценти в турецькій бані спрямовані на ніші, лежаки, масажні столи та стелю. Що стосується останнього, то традиційно його оформлюють у стилі «зоряне небо».

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб