Дрес-код для бані – що вдягнути?

Навіть збираючись в баню, від жінки можна почути: «Мені нема чого одягти!». А дійсно, що надягати в баню? У цій статті ми розповімо про види одягу для парної, навіщо потрібна шапка і чи можна носити купальник.

Загальні рекомендації щодо вибору одягу

У кожного типу бані існують свої лазневі традиції. Але незалежно від того, зібралися ви в російську баню, турецький хамам або фінську сауну, одяг для процедур повинна бути виконана з натуральних матеріалів: бамбук, бавовна, льон, фетр, повсть. Ці матеріали захистять ваше тіло і волосся від перегріву, а також дозволять шкірі дихати.

Рушник і простирадло

Якщо не хочете сильно заморочуватися з одягом, то підійде великий махровий або тонкий бавовняний рушник; також можна використовувати простирадло. У магазинах продаються рушники на гудзиках – це дуже зручно для дівчат.

Важливий момент – рушник має залишатися сухим. Для підстилки на лавку запасіться ще одним.

Жіночий одяг для лазні

Якщо ви все ж вирішили поповнити гардероб банними речами, то тут є вибір:

  • парео;
  • сарафани;
  • халати;
  • кімоно.

Парео і сарафани можуть бути виконані з льону, махорки або бамбука. Вони вільні і, як правило, короткі. Халат або кімоно знадобляться вам після банних процедур. Краще обирати моделі без ґудзиків, а просто на запах.

Чи можна надіти купальник?

Купальник надіти можна, але тільки якщо в бані чи сауні є басейн. В інших випадках він вам не знадобиться, так як виконаний із синтетичних матеріалів. У гарячому приміщенні це може не тільки спричинити дискомфорт, але і роздратування шкіри. А якщо на купальному костюмі є металеві елементи, вони можуть призвести до опіку.

Що надіти чоловікові в баню

У чоловіків вибір одягу для сауни приблизно той самий:

  • кілт (спідниця);
  • шорти;
  • халат;
  • кімоно.

Кілт для бані не схожий на традиційний одяг шотландських чоловіків. Варіант для парної – це запашна спідниця з гудзиками, на гумці, на липучках або на зав’язках. Що стосується шорт, то пам’ятайте – обираємо максимально натуральні тканини. Також як і жінкам, халат для чоловіків потрібен після парилки.

Взуття для бані

Взуття виконує кілька функцій: захищає ноги від грибка, від гарячих поверхонь, а також робить безпечним ваше пересування. Для відвідування парної підійдуть:

  • гумові шльопанці, клогі;
  • солом’яні личаки;
  • дерев’яні тапочки;
  • тапки з повсті або фетру.

Банний головний убір

Шапка необхідна, щоб вберегти людину від теплового удару, а також захистити волосся від впливу дуже високих температур (що особливо актуально для дівчат).

Вибір головних уборів для бані величезний: ковпаки, папахи, панами, будьонівки і навіть шоломи (такі, як були у вікінгів). Особливих стандартів і правил немає, обирайте на свій смак. А ось що стосується матеріалів, то вони 100% повинні бути натуральними, так як синтетика просто не виконає потрібну опцію. Кращий вибір – повсть.

Тепер ви знаєте все про банний дрес-коді і зможете без складнощів скласти правильний «гардероб»!

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хаммам, оптом та в роздріб