Скільки можна паритися в бані?

Наша шкіра – це такий же орган, як і всі інші. У ній накопичуються різні токсини, які виводяться разом з потом. Гарненько пропотіти допоможе баня, сауна або хамам.

Недосвідчені любителі попаритися вважають, що чим довше перебуваєш в бані, тим корисніше для організму. Але це не так. У кожної людини свій поріг переносимості спеки, який залежить від стану здоров’я, психологічного настрою, а також індивідуальних особливостей. Відвідувати баню потрібно, дотримуючись правил, інакше це може бути на шкоду вашому здоров’ю. Як довго можна перебувати в бані і яких рекомендацій дотримуватися, – про це ми і розповімо в статті.

Підготовка і знаходження в парній

Перед заходом в парну прийміть душ, голову при цьому не мочіть, щоб не спровокувати перегрів. Гарненько витріть тіло рушником і після цього заходите в парну.

Ні в якому разі не лягайте на верхню полицю, адже там найвища температура. Дайте організму звикнути. Ляжте або сядьте (ноги поставте на полицю, не тримайте їх внизу) на нижню або середню полицю. При першому заході обмежтеся 4-5 хвилинами. Перед виходом не вставайте різко, щоб не закрутилася голова. Наступні заходи можна збільшувати на 2-3 хвилини, але дивіться за своїм станом. Не потрібно старатися і вже тим більше сперечатися з друзями, хто довше протримається. Якщо ви новачок, то 3-4 заходів вам буде досить.

Відпочинок між заходами в парну повинен бути не менше 10 хвилин. В цей час ви можете попити трав’яний чай або просто воду – це дуже важливо для відновлення водного балансу. Також після кожного заходу обов’язково обмийте в душі. Ідеально, коли є можливість зануритися в холодний басейн або водойму. Контрастні температури тренують серцево-судинну систему і сприяють прискоренню метаболізму. Також в перервах між відвідуванням парної можна зробити пілінг і нанести маску на тіло і волосся.

Цікаво! Ще одна процедура, яку можна проводити в бані – сольові обтирання або компреси. Для цього потрібно розвести 2 столові ложки солі в 1 л окропу, змочити в розчині рушник, віджати його і гарненько обтерти шкіру до появи червоності. Якщо є синці, забиті місця, тоді просто прикладіть рушник до ушкодженого місця, щоб прогріти тканини.

У бані не рекомендується:

  • перебувати з косметикою на обличчі;
  • носити ювелірні прикраси;
  • вживати алкоголь, жирну і солону їжу;
  • йти в баню голодним – за 2 години до процедур потрібно поїсти, але щось легке.

При регулярному відвідуванні бані ви забудете про застуди, неврози і стабілізуєте тиск. Для досягнення результатів ходити в парну варто раз в 7-10 днів.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб