Який купити кабель для бані та сауни?

Коли при будівництві бані або сауни доходить справа до монтажу проводки, виникає питання: «Який кабель для цього потрібен?». Сьогодні на ринку існує великий вибір проводів. Основною характеристикою кабелю, який буде експлуатуватися в парній, є здатність витримувати високу вологість і температуру. У цій статті ми розглянемо кілька видів кабелів, що володіють необхідними параметрами.

ПРКА

Цей провід з мідною струмопровідною жилою має ізоляцію підвищеної твердості з кремнійорганічної гуми зі спеціальним просоченням. Кабель ПРКА застосовується при монтажі електродвигунів, електронагрівальних приладів, для облаштування проводки в сушильних камерах, а також при будівництві бань. Ізоляція стійка до утворення цвілі, не має галогенів і володіє низьким димо-та газовиділенням. Кабель ПРКА вільно витримує вологість до 98% і температуру до 180 oC.

РКГМ

Кабель РКГМ призначений для проводки електрообладнання, яке експлуатується на виробництвах без впливу масел і агресивного середовища. Обшивка виконана зі скловолокна, а ізоляція – з кремнійорганічної гуми. Тому даний кабель можна застосовувати в саунах і банях при дуже високій вологості і температурі до 180 oC.

ПАЛ

Абревіатура ПАЛ розшифровується як «провід в азбестовій ізоляції лакований». Він стійкий до стирання, міцний до механічних пошкоджень і здатний витримувати температуру до 300 oC. Але слід враховувати, що нагріваючись до 250 oC, ізоляція токсична. Для використання в парних, де температура не перевищує 120 oC, кабель ПАЛ підходить ідеально.

ПВКВ

Цей провід здатний витримати підвищену вологість і температуру до 180 oC. Ізоляція складається з двошарової кремнійорганічної гуми, тому вона стійка до горіння і цвілі. Перепади тиску для проведення ПВКВ також не страшні. Кабель має гнучкість струмопровідної жили, яка може витримати до 20-ти циклів вигину.

ПРКС

Ще один варіант, який підходить для монтажу електропроводки в парних. Ізоляція дроту і оболонка зроблені з кремнійорганічної гуми, завдяки чому кабель гнучкий і не піддається деформації при перепадах вологості і температури. ПРКС витримує температуру до 250 oC, при цьому не стаючи токсичним.

ПМТК

ПМТК призначений для монтажу електроплит, різного устаткування, а також підходить для експлуатації в саунах і банях. При одиночній прокладці ізоляція проводу з кремнійорганічної гуми не поширюється горіння. Кабель витримує температуру до 200 oC і надійний при 100% вологості.

ПНБС

Кабель, який використовується для монтажу проводки в приміщеннях з високою температурою. Ізоляція мідних струмопровідних жил зроблена з кремнійорганічної гуми, оболонка – з фторсілікона. Цей кабель витримує до 150 oC.

SiHF / GL-P

Аналогом перерахованих вище проводів для бані є гнучкий силіконовий безгалогенові кабель SiHF / GL-P. З недоліків – досить висока вартість, проте вона цілком виправдовує експлуатаційні характеристики. Виріб має екрануючу сталеву оплетку, зовнішня оболонка і ізоляція зроблені із силіконової гуми. Такі кабелі застосовуються не тільки для парних, але і на електростанціях, що говорить про їхню надійність. Кабель SiHF / GL-P витримує температуру до 220 oC, він стійкий до лугів, масел, кислот.

Компанія «ПроектСервісКом» займається продажем комплектуючих для будівництва бань і саун. У нас ви знайдете якісні товари і зможете отримати грамотну консультацію фахівців.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб