Плитка на підлогу в баню і сауну: яку обрати?

Традиційний матеріал для обробки лазні – це безумовно дерево. Однак для підлоги можна використовувати і плитку. В даній статті поговоримо про те, якими параметрами повинен відповідати цей матеріал, а також, на що звертати увагу при покупці.

 

Технічні параметри плитки для бані

Підлогове покриття в парильні піддається сильним випробуванням: висока вологість і температура, конденсат, бризки гарячої води, механічні дії. Щоб все це витримати, плитка на підлогу в сауну повинна відповідати таким технічним характеристикам:

Рельєфність
У парній вкрай важлива безпека, тому купуючи плитку, зверніть увагу на коефіцієнт тертя. Для лазень обирайте матеріал з маркуванням R11, R12, R13.

Зносостійкість
Для бані варто придбати плитку класу PEI II або PEI III. Вона витримує великі навантаження, має товщину 7-11 мм і призначена для приміщень із середнім рівнем інтенсивності.

Вологостійкість
Цей показник повинен бути мінімальним. Обирайте плитку з маркуванням AI або BI, вона має велику пористість. Такий матеріал вбирає менше 3% вологи. Дана плитка підійде для обробки підлоги в парній, душовій, а також для басейну.

Стійкість до хімії
Даний параметр дуже важливий для парної, особливо якщо це не домашня, а комерційна баня. Обирайте плитку з позначенням AA або A. Таке покриття найбільш стійке до застосування хімічних засобів.

Види плитки для підлоги для сауни

Підлогове покриття в баню можна обирати з таких видів плитки:

Керамограніт. Плитка з дрібнопористою структурою, яку обпалюють при температурі +1210°C. Що стосується фактури, то краще віддати перевагу матовому керамограніту.

Кераміка. Універсальний і, мабуть, найпопулярніший варіант. Має велику різноманітність кольорів, дизайнів. Покриття гігієнічне і легке у догляді.

Клінкер. Термостійка і міцна плитка, яка може служити більше 30 років. До того ж має мінімальне водопоглинання.

Талькохлорит. Високий рівень міцності і низький рівень ковзання роблять цей матеріал вдалим вибором для підлоги в баню.

Що стосується дизайну і відтінків, то тут вже справа смаку кожного. Найчастіше для саун обирають плитку з імітацією каменю або дерева. Головне, щоб підлогове покриття гармоніювало із загальною атмосферою.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб