Обираємо віник для бані: який краще?

Для багатьох баня – це очищення і релакс, але ще вона оздоровлює і бадьорить. І справа не тільки в мікрокліматі самої парної, але і в вінику. А точніше в травах, з яких він зібраний. У цій статті ми розповімо про види банних віників і про те, яку дію на організм здійснюють ті чи інші рослини.

Дубовий віник

Після бані шкіра стає шовковою, а якщо до процедур додати дубовий віник, то результат буде просто приголомшливий. А все завдяки дубильним речовинам, що містяться в листі. Також віник з дуба корисний при гіпертонії і нервовому перенапруженні.

Корисно знати. Відмінний дубовий віник виходить з дерев, які ростуть в сирих дібровах. Орієнтуйтеся на лопухи, які ростуть під деревом – чим вони більші, тим краще дерево, а значить – якісніше віник.

Липовий віник

Страждаєте частими головними болями і мігренню? Тоді ваш варіант – віник з липи. Крім цілющих властивостей, липа має дуже приємний запах. Тому процедуру з таким віником можна прирівняти ще й з ароматерапією, яка позбавить від напруги і стресу.

Корисно знати. Щоб липовий віник при розпарюванні виділяв аромат, гілки необхідно зрізати з квітучого дерева.

Березовий віник

Віник з березових гілок можна назвати класикою. Його використовують для профілактики і лікування простудних захворювань, а також при проблемах з суглобами. Також розпарені листя допомагають при проблемах зі шкірою, зокрема, при висипаннях.

Корисно знати. Для виготовлення березового віника найкраще використовувати молоді берези, які ніколи не цвіли. У них ніжні листи і гнучкі гілки.

Горобиновий віник

Тим, хто після бані хоче відчути приплив бадьорості та енергії, слід обирати віник з горобини. Властивості цієї рослини також корисні для людей, які страждають від атеросклерозу. Використовувати горобиновий віник слід в тому випадку, якщо ви відвідуєте баню в першій половині дня.

Корисно знати. Для віника слід обирати молоді дерева, у яких прямі гнучкі гілочки. Заготівля здійснюється в липні-серпні.

Віник з кропиви

Якщо ви думаєте, що такий віник використовують для гостроти відчуттів, то ні. Після сушіння рослини «пекучість» пропадає. А ось цілющі властивості у кропив’яного віника просто приголомшливі – він допоможе позбутися від болю в шиї, від радікулітного болю, дискомфорті при ревматизмі.

Корисно знати. Кропиву найкраще збирати під час цвітіння або відразу після нього. Мінус такого віника – використовувати його можна один раз, так як після застосування він приходить в непридатність.

Це далеко не весь перелік рослин, з яких можна зв’язати банний віник. Аксесуар також виготовляють з вільхи, ялиці, ясена, ліщини, ялівцю, полину. Вивчайте властивості рослин і підбирайте те, що буде корисно саме для вас.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб