Як обрати скляні двері в сауну?

Двері в сауні є невід’ємним елементом. Раніше встановлювали дерев’яні вироби, проте в останні роки люди все частіше віддають перевагу дверям зі скла. І цьому є кілька причин. Скляні двері візуально розширюють приміщення, а також дають більше світла. До того ж через прозору поверхню можна спостерігати за тим, що відбувається всередині парної. І в разі якщо комусь буде потрібна допомога, можна швидко зреагувати.

Російська лазня в селі Козин, з пічкою KLOVER

У цій статті ми розповімо про те, яким критеріям повинні відповідати скляні двері.

Конструктивні особливості

Конструкція грає важливу роль, впливаючи на безпеку і комфорт людей. Як правило, в сауні встановлюють розсувні двері з однією стулкою. Вони повинні відкриватися або в обидві сторони, або назовні. Головне, щоб двері не були перешкодою і дозволяли вільно вийти з парилки.

Якість скла

Сауна – місце з високою температурою і підвищеним рівнем вологості. Тому двері виготовляють із загартованого скла, яке витримує навантаження і коливання температур. Що стосується товщини скла, то мінімально вона повинна становити 8 мм. При пошкодженні дверей із загартованого скла воно може розколотися на великі осколки або просто тріснути.

Розмір двері

При виборі дверей для сауни або бані важливо грамотно підібрати розмір. Адже від цього буде залежати збереження тепла всередині приміщення і герметичність. Для забезпечення тепло- і звукоізоляції двірне полотно по всьому периметру оснащується ущільнювачем.

Фурнітура

Жодна з дверей не обходиться без фурнітури. Як ми вже відзначили, скло для полотна в сауну має бути товщиною від 8 мм. Для таких дверей необхідно встановити три навіси. Бажано заздалегідь передбачити можливість заміни петель. Що стосується матеріалу, то краще всього обирати фурнітуру з нержавіючої сталі.

Ручки можуть бути також зроблені з нержавіючої сталі, але є варіанти з дерева. Між ручками і склом кріпляться силіконові прокладки.

У якості замку для сауни варто обрати магнітну засувку, що складається з 3-4 елементів. Такий механізм є найбільш надійним і легко відкривається, що дуже важливо для безпеки відвідувачів парної.

Зовнішній вигляд

Скляні двері для сауни виготовляють з прозорого, матового, кольорового і тонованого скла. Є варіанти з малюнком (фарбою або піскоструєм) і без нього. Тут вибір буде залежати від дизайну приміщення і ваших особистих переваг.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб