Особливості, переваги та застосування термодоски

Термодоска – будівельний матеріал, який не так давно з’явився на нашому ринку. Основні переваги – довговічність, екологічність і красива фактура. Виготовляють з дуба, сосни, ясена та ін. В цій статті ми розглянемо особливості даного матеріалу, а також сфери застосування.

Компактная сауна в селе Гореничи

Технологія виробництва

Колись для міцності деревини її обпалювали, вимочували, виварювали в розчині солі і в маслі. Але всі ці способи виявилися не особливо ефективними. У середні століття для будівництва кораблів дерево сушили до 70 років. Такий матеріал був міцним, але легко насичувався вологою.

Технологію термообробки деревини придумали в Фінляндії. В результаті експериментів, з’ясували, що дерево, що піддається обробці високою температурою, набагато довговічніше. Виходячи з породи дерева і умов термічної обробки, залишковий рівень вологи на 50% менше, ніж у висушеного матеріалу.

Нагрівання виконують в закритій камері при температурі 210° C, куди не потрапляє кисень. Ніяких хімічних речовин при цьому не додають. Полісахариди і смоли, що входять до складу дерева, при нагріванні розщеплюються. За рахунок цього склад деревини змінюється – вона не розтріскується, не піддається деформації і гниттю.

Особливості та характеристики термодоска

Міцність. Дерево, оброблене під впливом високої температури, стає дуже твердим і максимально стійким до пошкоджень механічного характеру. Матеріал не схильний до вм’ятин і подряпин.

Безпека. Термодоска екологічна і вогнестійка, її можна застосовувати для обробки різних приміщень, включаючи баню (адже не дарма технологія термообробки була винайдена фінами).

Не вбирає вологу. Термодосці не страшні ні пар, ні туман, ні дощ, ні сніг.

Довговічність. Через стійкість до вологи, шкідників, плісняви, грибка і процесів гниття термодоска прослужить не один десяток років.

Галузь застосування

Як ми вже зазначили вище, термодоска може бути використана в банях і саунах. Матеріал застосовують для обшивки стін. Термодоска не нагрівається, тримає форму в умовах підвищеної вологості і температури. Ще одна перевага такої обробки – естетичний вигляд. Для обшивки бані застосовують термодоску з ясена, берези, сосни, осики. Замовити термодоску можна в нашому магазині на цій сторінці.

Для доріжок
Доріжки з термодоски прикрасять ландшафт і будуть служити максимально довго. Але щоб зовнішній вигляд якомога довше залишався привабливим, дошки необхідно обробити спеціальними оліями.

Послуги з облицювання фасадів будівель
Термодоска чудово підходить для облицювання фасадів будівель. Її обирають для таун-хаусів, котеджів, альтанок і, звичайно, для саун і бань. Матеріал не капризний і не вимагає багато зусиль при догляді.

Для терас
Термодоска не розсихається, не утворює щілини, не боїться опадів і високого механічного навантаження. Відмінне рішення як для веранд приватних будинків, так і літніх терас ресторанів.

Мабуть, єдиний мінус термодоски – досить висока вартість. Але її експлуатаційні характеристики однозначно того варті!

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб