Особливості вибору світильника для бані

Світильники в парній необхідні для освітлення, а також для створення затишної атмосфери. Однак з огляду на мікроклімат бані і сауни, слід пам’ятати про безпеку. Про те, як підійти до вибору освітлення ми поговоримо в статті.

Основні вимоги до світильників для бані

Перше, що слід знати – світильники повинні витримувати підвищену вологість і температурні перепади. Щоб забезпечити безпечну і максимально надійну експлуатацію, прилади випускають з плафонами, які зроблені з міцних термостійких матеріалів класу IP54 і вище.

Обираючи світильник для використання в банних приміщеннях, враховуйте такі вимоги:

  • вологостійкість;
  • герметичність;
  • стійкість до вологого пару, термічному впливу;
  • низький рівень теплопровідності корпусу.

Види освітлювальних приладів

Для експлуатації в бані підійдуть такі види світильників:

  • світлодіодні;
  • галогенні;
  • лампи розжарювання;
  • оптоволоконне освітлення.

Кожен з видів має свої характеристики, на яких ми зупинимося трохи докладніше.

Світлодіодні лампи

Головна відмінна риса – дуже яскраве світло і багата кольорова гама. Розташовувати їх рекомендується якомога ближче до підлоги. Світлодіодним освітленням зазвичай виділяють зону полиць або простір біля печі. Також буде корисно знати, що таке світлове обладнання споживає мінімум електроенергії.

Галогенні лампи

Один з найбільш популярних видів для сауни. Такі прилади можна встановлювати на кожному кроці, в тому числі в мийній і парильні. Вони мають гарну стійкість до високої вологості і температурних перепадів.

Лампи розжарювання

Їх можна використовувати тільки зі світильниками, які мають герметичний корпус, який витримує високу температуру. Якщо ви хочете встановити лампи розжарювання в парильні або мийному приміщенні, тоді зверніть увагу, що ступінь захисту повинна бути не менше IP56, а потужність – не більше 60 Вт.

Оптоволоконне освітлення

Такий варіант найбільш безпечний для приміщень з таким мікрокліматом, як в бані. Адже оптоволоконне освітлення може використовуватися при температурі до +200°С. Особливість полягає в тому, що по оптичному проводу йде світловий потік, а не електрика. Тому оптоволоконні світильники встановлюють навіть у басейнах для створення красивих ефектів. З додаткових переваг – тривалий термін служби, мінімальне споживання електрики, проста установка.

Тепер ви знаєте, на що орієнтуватися при підборі світильників для сауни та бані. А якщо вам потрібна консультація фахівців, ми завжди готові допомогти порадою.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб