Погана тяга димоходу в бані: ознаки, причини та способи усунення

Власники базні можуть зіткнутися з такою неприємною річчю, як погана тяга димоходу. У цього явища може бути кілька причин. Деякі з них є наслідком неправильного проектування, інші – виникають у міру експлуатації парної. У цій статті ми розповімо, з чим може бути пов’язана погана тяга і як вирішити цю проблему.

Ознаки поганої тяги

Визначити порушення тяги можна за такими ознаками:

  • при відкритті дверцят топки приміщення наповнюється димом;
  • дрова сильно димлять;
  • скло дверцят топки надмірно коптиться;
  • стійкий запах диму.

Дані ознаки – це сигнал того, що потрібно терміново розбиратися з причинами появи поганої тяги димаря.

Які причини?

Найчастіше погана тяга димоходу пов’язана з його конструкцією. Але є й інші чинники. Розповімо про кожен більш докладно.

Похибки в розрахунках. Трапляється так, що діаметр шахти димоходу і камери згоряння не збігаються. Піч виділяє димовий газ в такому обсязі, з яким не справляється вузький канал. В результаті цього виходить зворотна тяга.

Недостатня довжина димоходу. Така помилка також виникає ще на етапі проектування. Це призводить до того, що в димохідній трубі немає різниці в тиску, тому дим не має можливості йти вгору.

Засмічення. Погана тяга димоходу може бути пов’язана і з тим, що він просто засмітився. Особливо швидко засмічення відбувається, коли шахта зроблена з різних по діаметру труб.

Порушення вентиляції. При поганому повітрообміну продукти згоряння погано виводяться. Погана робота вентиляції може бути пов’язана з її неправильною установкою або некоректною роботою.

Зовнішні чинники. До них відносяться вітер, туман, опади, різниця в тиску. Погодні умови можуть чинити опір виходу продуктів згоряння, в результаті чого вони можуть осідати у вигляді кіптяви і конденсату.

Як збільшити тягу димоходу в бані?

Визначившись з причинами поганої тяги, можна приступати до усунення цієї проблеми:

  1. Збільшуємо довжину димоходу. Тут дуже важливо зробити правильні розрахунки. Занадто довгий димовідвод може привести до того, що продукти згоряння будуть залишатися всередині і тут виникне інша проблема – конденсат.
  2. Покращуємо якість труби. Потрібно перевірити стики на герметичність, кути нахилу і при виявленні проблем – усунути їх.
  3. Чистка труби. Таку процедуру потрібно проводити регулярно, не чекаючи поки погіршиться тяга.
  4. Встановлюємо дефлектор. Це спеціальний вентилятор, що забирає дим з димаря. Однак він працює за рахунок вітру і при його відсутності буде неефективний.
  5. Монтаж регулятора тяги. За допомогою регулятора можна контролювати подачу повітря в топку і підтримувати стабільну температуру в печі незалежно від зовнішніх факторів.

Якщо ви не знаєте причину або не можете її самостійно усунути, зверніться до фахівців. Хороша тяга димоходу – це не тільки ваш комфорт, але і безпека.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб