Полок в бані: конструкції і кращі матеріали для виготовлення

Від внутрішньої обробки бані багато в чому залежить комфорт перебування і якість процедур. Одним з важливих елементів є полок в парній. Про те, яку конструкцію вибрати і з якого матеріалу виготовити лежак розповімо в нашій статті.

Конструкції полоків в бані

Як правило, в парилці роблять два-три рівня лежаків. Нижній полок розташовують на висоті приблизно 35 см від підлоги. Сюди сідають при першому заході в парильню. Другий рівень – підготовчий до більш «гарячих» процедур. На верхньому – найвища температура, тут розташовуються вже після підготовки.

Строительство сауны, финская сауна в Иванковичи

Відстань між верхнім лежаком і стелею повинна складати мінімум 1,2 м. Середній полок виступає вперед і знаходиться нижче від верхнього приблизно на 50 см. Іноді простір під полицями закривають вагонкою. Таким чином, обсяг парної зменшується і приміщення швидше прогрівається.

Для облаштування лежаків застосовують товсті дошки. Поєднуючи їх, залишають зазори 5-8 мм. Конструкції збирають на спеціальні кріплення (нагелі) діаметром 1-1,2 см.

Варіанти розміщення лежаків

Існує три основні схеми розташування полоків в парній:

Г-подібна. Таке розташування характерно для парних невеликої площі. Верхня і нижня полоки знаходяться біля однієї стіни, середня – на сусідній.

Ступінчаста. Така схема підходить для просторих бань. Розташування може бути як у однієї стіни, так і у двох.

Купе. Дана конструкція передбачає можливість кріпити верхню полоку до стіни для економії простору.

Деревина для виготовлення полоків

Так як лежаки стикаються з тілом людини, необхідно вибирати деревину з низькою теплопровідністю. При цьому матеріал повинен витримувати тривалий вплив вологи і високих температур.

Найкращими видами деревини, придатними для виготовлення полоків в лазні, є:

  • липа;
  • канадський кедр;
  • абаші;
  • вільха.

А ось варіанти з сосни для виготовлення лежаків неприйнятні, так як це дерево сильно нагрівається і виділяє смоли.

Липа

Лежаки з липи не розтріскуються, не нагріваються, швидко сохнуть. Ця деревина легка в обробці. Також до безперечних плюсів відноситься аромат, який липа виділяє в парній. З недоліків – з часом деревина трохи темніє.

Канадський кедр

Якщо ви хочете, щоб в парній пахло хвоєю, вибирайте полоки з кедра. Практичний, довговічний, з відмінними технічними характеристиками – саме такими характеристиками володіє канадський кедр і вироби з нього.

Абаши

Цей вид африканського дуба вважається елітним. Матеріал відрізняється міцністю, м’якістю і формостійкістю. Деревина володіє красивим відтінком – від світло-кремового до блідо-жовтого. В процесі експлуатації полиць з абаши не змінює свій колір. З мінусів – досить висока вартість.

Вільха

Дана деревина має красиву текстуру, солодкуватий аромат і приємну колірну гаму, що варіюється від ніжно-рожевого до темно-червоного. Лавки з вільхи вологостійкі і не схильні до викривлення.

Грамотне облаштування лежаків в бані – запорука вашого комфорту. Обирайте кращі матеріали, і ваша парилка прослужить довгі роки!

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб