Баня і сауна вбиває коронавірус COVID-19

На хвилі пандемії Covid-19 з’являється все більше і більше різної інформації про те, як лікувати вірус. І поки вчені винаходять ліки від підступної «корони», в інтернеті народжуються міфи. Одним з таких є міф про те, що сауна і гаряча ванна вбивають коронавірус за рахунок високої температури.

Кілька фактів

  • Згідно з інформацією Центру по контролю і профілактиці захворювань в США, сімейство коронавірусів при підвищеній вологості і температури живуть недовго. Немає точної інформації, яка температура потрібна для знищення Covid-19. Так, високі температури дійсно впливають на віруси, що знаходяться на поверхні (наприклад, на шкірі людини). Однак вбити вірус в уже інфікованій клітині – це малоймовірно.
  • У квітні 2020 року група вчених з Франції опублікувала результати дослідження, в якому говориться, при якій температурі деактивує вірус SARS-CoV-2. Для експерименту взяли клінічні зразки у хворих з Covid-19. Ці зразки піддали нагріванню при 56 ° C (30 хвилин), потім при 60 ° C (60 хвилин) і при 92 ° C (15 хвилин). Останній результат виявився найбільш ефективним. На думку вчених, це доводить сезонність вірусу.
  • У 1989-1990 рр. було проведено дослідження, в якому взяли участь 50 осіб. В ході експерименту, який проходив протягом 6 місяців, 25 осіб з групи відвідували сауну, друга половина – не відвідувала. Протягом півроку в обох групах спостерігалися епізоди застудних і вірусних захворювань. Однак в групі, яка ходила в парилку, хвороби виникали рідше і протікали в більш легкій формі. Особливо це проявилося через 3 місяці від початку дослідження. Така вибірка безумовно не може говорити про 100% -ву ефективність сауни. Але все ж регулярне відвідування (1-2 рази на тиждень) істотно зміцнює імунітет.
  • Також якщо говорити про те, чи допомагає сауна боротися з коронавірусом, слід пам’ятати про те, що вірусні інфекції (в тому числі Covid-19) супроводжуються високою температурою. А одним з протипоказань до відвідування парної є якраз підвищена температура тіла. Тому якщо людина захворіла, то відвідувати сауну і приймати гарячу ванну заборонено.

Підвищуйте імунітет

Уникнути зараження вірусною інфекцією допоможе міцний імунітет, але над цим потрібно весь час працювати. Правильне харчування, фізична активність і відвідування сауни підвищують захисні реакції організму.

Що стосується парної, то регулярні походи в сауну (1-2 рази на тиждень) є відмінною профілактикою респіраторних захворювань:

  • Тепловий вплив розширює кровоносні судини, покращує живлення тканин і активізує обмінні процеси.
  • Висока температура сприяє підвищеному потовиділенню. Разом з потом виходять токсини, метали, солі.
  • Також сауна загартовує організм – чергування температур позитивно впливає на терморегуляцію. А загартований організм, як відомо, краще реагує на зміну погоди. Адже саме період міжсезоння найбільш небезпечний в плані вірусних захворювань.

Більш докладно про те, як баня і сауна впливають на імунітет, можна дізнатися з цієї статті.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб