Сауна проти хвороб: кому корисна?

Сауна – місце, де можна відпочити і набратися сил. Не дарма парні користуються популярністю вже протягом декількох сотень років. Хтось ходить заради задоволення, а хтось з метою оздоровитися. У цій статті ми розповімо, при яких станах і захворюваннях корисна сауна.

Бронхіт і інші запальні процеси дихальних органів

Сауну при бронхіті можна порівняти з натуральною інгаляцією. Людина дихає маслами і парою, просоченою запахом трав. Також тепло парної стимулює роботу верхніх дихальних шляхів, подразнюючи рецептори слизових оболонок. Таким чином поліпшується виведення вуглекислого газу і засвоєння кисню. Однак слід пам’ятати, що відвідувати сауну при гострому перебігу захворювання не можна.

Фізична втома

В результаті теплового впливу сауни збільшується розтяжність м’язів, а також поліпшується кровообіг. За рахунок цього з м’язової тканини виводиться молочна кислота. До того ж прогрівання сприяє швидкому загоєнню легких травм.

Вегето-судинна дистонія

Перебуваючи в парильні, частота серцевих скорочень збільшується до 120-130 ударів в хвилину. Потім, обливаючись холодним душем або пірнаючи в басейн, серцебиття стає менше. Таким чином сауна відмінно тренує серцево-судинну систему.

Хвороби суглобів

Процедури в сауні сприяють прогріванню всього організму, включаючи суглоби. Ще більшого ефекту оздоровлення можна досягти, якщо паритися з віником.

Стрес

Під час перебування в парній кров приливає до периферичних органів, кровоток до мозку при цьому знижується. Це призводить до зняття психічної напруги і релаксації.

Жирна шкіра

Під впливом високих температур пори розкриваються і очищаються від бруду і шкірного сала. Також розширюються капіляри, завдяки чому шкіра стає підтягнутою. Застосування пілінгів і масок сприяє злущування відмерлих клітин, живленню та гладкості покриву.

Хронічні хвороби нирок

Одна з основних функцій нирок – видільна. Вона проявляється в тому, що з організму разом з сечею виводяться кінцеві продукти обміну. У сауні всі шкідливі речовини виходять разом з потом, що дає можливість ниркам відпочити.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб