Сітка для печі-кам’янки: які бувають і на що спиратися при покупці

Хочете збільшити тепловіддачу від каменів і створити більш м’який мікроклімат в бані? Тоді рекомендуємо встановити сітку на димохід. Таке пристосування грає важливу роль, і до того ж виконує декоративну функцію. Про види сіток і про те, як обрати підходящий варіант ми розповімо в статті.

Різновиди сіток для банної печі

Ці пристосування діляться за такими характеристиками:

  • Форма – можуть бути квадратними, прямокутними, круглими, овальними, ромбовидними або конусоподібними. Окремо можна виділити види, які зроблені у вигляді широкого кошика. Також є комбіновані варіанти виробів.
  • Висота сітки і внутрішній діаметр залежать від розмірів димоходу. Вона може покривати чверть, половину труби, а може охоплювати її повністю. Від розміру також залежить місткість – виробники вказують, який обсяг каменів поміщається в сітку.
  • Що стосується зовнішнього вигляду, то сітки можуть бути виконані з металевих прутів. Також бувають різновиди з кованими фігурами. Виготовляють вироби і з листового металу, вирізаючи в ньому декоративні отвори.

Яку обрати?

Особливих критеріїв в даному питанні немає. Тут все залежить від ваших уподобань і можливостей. Однак варто звернути увагу на деякі нюанси.

Матеріал. Краще якщо це буде нержавіюча або легована сталь. Пофарбовані вироби з чорної сталі менш міцні, але при нечастому використанні вони також прослужать кілька років.

Товщина елементів. Під великою вагою каменів і при високій температурі сітка може деформуватися. Тому важливо, щоб виріб володів достатньою товщиною.

Величина каменів. При виборі сітки також враховуйте, які камені ви збираєтеся використовувати. Від цього буде залежати і вибір конфігурації виробу.

Чи можна зробити самостійно?

Деякі власники бані надають перевагу індивідуальному виготовленню перед готовими заводськими виробами. Досвідчений зварювальник зробить сітку для банної печі протягом дня. Це хороший варіант якщо у вас нестандартний запит або ви не можете знайти розмір під параметри своєї труби.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хаммам, оптом та в роздріб