Матеріали з дерева

Матеріали для оздоблення та будівництва лазень

Щоб лазня або сауна в повній мірі надавала благотворний вплив на ваше здоров’я і бадьорість духу, необхідно приділити увагу підбору оздоблювальних матеріалів. Традиційними матеріалами для цього вважаються природний камінь, а також дерево. Однак дерево буває різним, і не кожне підійде для використання в агресивному середовищі (підвищена вологість, високі температури, прямий контакт з водою).

Які матеріали вибрати для сауни або лазні?

У традиційному розумінні лазня являє собою приміщення, обшите вагонкою, блок-хаусом, імітацією бруса і іншими погонажними лісоматеріалами.

Компанія «ПроектСервісКом» займається реалізацією товарів для лазні та сауни в Києві більше 14 років.

Ми також проектуємо, будуємо, ремонтуємо лазні та лазневі комплекси будь-якої складності. Це дозволило не просто пропонувати матеріали для оздоблення стін, підлоги і стелі лазні, але робити це зі знанням справи, спираючись на власний багаторічний досвід.

Для того щоб відчути всі корисні властивості лазень і саун, а не нашкодити здоров’ю, необхідно використовувати такі матеріали:

Липа і липова вагонка – це приємний медовий запах в парній, м’яка і прекрасна деревина для обробки стін. Вона не обпікає шкіру, тому що не віділяє смолу, що дуже важліво в лазні. Деревина насичена корисними  фітонцидами та ефірнімі маслами;

Осика – дошка підлоги з осики має низьку теплопровідність, вагонку з цієї породи можна монтувати навіть без попередньої обробки, оскільки вона дуже стійка до ураження грибком, пліснявою, не розтріскується і прекрасно експлуатується у вологих приміщеннях;

Кедр – елітна деревина, яка дуже довговічна, має тонкий і благородний аромат. Кедровою вагонкою, нащільниками, лиштвами прийнято оббивати елітні лазні. У нашому магазині запропоновані лісоматеріали з кедра найвищої якості, які пройшли необхідну обробку для виведення смоли.

Кедр – відносно дорогий матеріал, і в Києві дуже мало компаній, що постачають хорошу деревину. Тому якщо вам потрібен кедровий плінтус або інші погонажні вироби, телефонуйте нам.

Ялина і сосна – вагонка з цього дерева повсюдно використовується в будівництві лазень і саун. Пояснюється така популярність низькою ціною за м2, її міцністю, стійкістю до утворення тріщин, появи грибка. У парній буде завжди приємний хвойний аромат, ви будете відчувати бадьорість і гарний настрій.

Дуб – дорогий, але довговічний варіант. Дубовий плінтус підлоговий або дубова дверна лиштва, а також інші види погонажу найчастіше застосовуються для внутрішньої і зовнішньої обробки лазні. У парній цей матеріал використовується рідко, проте в інтер’єрі він виглядає дуже стильно і автентично.

Вільха – дуже красиве дерево, яке має цілющі властивості і ідеально підходить для обробки парної в сауні. Ціна на вільху трохи вище, ніж на сосновий погонаж, однак практично за всіма характеристиками (міцність, теплоізоляція, витривалість) вона перевершує традиційну для наших широт сосну або ялину.

У нашому інтернет магазині ви знайдете також такі будівельні та оздоблювальні матеріали, як дошка для підлоги, імітація бруса, цілісний і зрощений брус, терасна дошка. Пропонуємо за низькими цінами також горбиль липовий, вітрову дошку, плінтуси різного профілю.

Будівництво лазень і саун під ключ

Фахівці компанії «ПроектСервісКом» виконають:

Зведення фундаментів, установку пальового фундаменту;

Кладку зрубів, цегляних коробок під лазні;

Установку покрівлі лазні з будь-якого покрівельного матеріалу;

Установку банних печей;

Настил підлоги;

Обробку парної і зони відпочинку;

Фасадне облицювання лазні.

Ми працюємо з деревом, каменем, проводимо кваліфіковану установку обладнання, аксесуарів для лазні. Внутрішнє оздоблення може повністю здійснюватися з дерева, яке попередньо обробляється вогне-, біозахистом. Наші теслі швидко і недорого побудують окремо стоячу лазню, або обладнують парну всередині вашого будинку.

Будівельникам і оптовим покупцям

У нашому інтернет-магазині можна купити погонажні вироби та лісоматеріали за дійсно низькими цінами. Ми співпрацюємо безпосередньо з виробниками деревени, можемо організувати оптові поставки, постачання рідкісних позицій, таких як погонаж з кедра, липову вагонку в великих обсягах, пропонуємо великий вибір плінтусів, налічників і нащільников.
Якщо ж ви займаєтеся продажем товарів для будівництва, ремонту або обслуговування лазень, звертаємо вашу увагу на великий асортимент продукції. Ви зможете співпрацювати з одним постачальником, який запропонує вигідні ціни на оздоблювальні матеріали, банне обладнання, аксесуари та інші позиції.
Пам’ятайте! Будівництво лазні – це не витрати, а інвестиція у власне здоров’я! Чекаємо ваших дзвінків, якщо буде потрібно консультація – залиште заявку в формі зворотного зв’язку.

Обшивка стін. Вибір деревини

Внутрішня обшивка стін в лазні і сауні повинна виконуватися з безпечних і екологічно чистих матеріалів. Але при цьому бажано, щоб вибрані вироби також могли довго залишатися в доброму стані. Оскільки в цих приміщеннях характерні досить складні експлуатаційні умови, подібні вимоги дотриматись вдається не завжди. За екологічними якостям найкраще підходять матеріали з деревини. Але чи зможуть вони протистояти підвищенній вологості і постійним перепадів температури?

Хвойна деревина для лазні та сауни

Матеріали, виготовлені з хвойної деревини, відрізняються значною щільністю. Через це вони, дійсно, здатні довго не псуватися. Вплив вологи такому матеріалу теж не страшно, адже для нього характерна підвищена смолистість. Тільки треба враховувати, що далеко не у всіх випадках ялина, сосна або інші сорти хвойної деревини підійдуть для обробки. І пов’язаний даний факт, знову ж таки, з вмістом великої обсягу смоли в матеріалі. При покупці виробів, якими виконуватиметься обшивка стін, необхідно перевірити, що вони не містять смоляних кишень. Інакше під час банних процедур можна навіть отримати опіки, оскільки смола сильно нагрівається.

Деревина листяних сортів в лазні і сауні

Оздоблювальні матеріали з листяних сортів теж можуть довго зберігати свої естетичні та практичні якості. Їх щільність не така велика, як у виробів з хвойних сортів. Але зате в них смоли значно менше. Тому обробка з подібних матеріалів вважається більш безпечною. Якщо ж враховувати, що в цих приміщеннях рівень вологості збільшується до досить високих значень, доведеться особливо ретельно вибирати листяну породу. Оптимальний варіант – осика, липа, вільха. Вони добре протистоять волозі і наповнюють повітря корисними речовинами. Тому лазневі процедури будуть по-справжньому цілющими в кінцевому результаті.

Матеріали з дерева для стін

Які ж саме оздоблювальні матеріали підійдуть? Кращий вибір в цьому випадку – дерев’яна вагонка. Наприклад, вагонка з липи довго не гниє, підвищує теплоізоляцію стін, робить внутрішні приміщення лазні або Вашої сауни представницькими зовні. Ще можна використовувати блок-хаус, шпунтовану дошку і навіть дерев’яні стінові панелі. Будь-яке з названих виробів допоможе провести обробку якісно. Але бажано не проводити обробку цих матеріалів будь-якими захисними засобами. Адже немає гарантії, що ті виявляться повністю безпечними.

Липова євровагонка – кращий матеріал для внутрішньої обробки
Сучасний ринок пропонує величезний вибір оздоблювальних матеріалів, серед яких особливо виділяється липова євровагонка. Екологічність, довговічність, легкість монтажу і естетичний зовнішній вигляд – це якості, які дозволяють використовувати липову евровагонку для обробки парних, саун, а також житлових приміщень.

Особливості деревини липи

Деревина липи має низку особливостей. Перш за все, варто відзначити кольори: білий, ніжно-кремовий, світло-карамельний і золотистий. Ці відтінки візуально збільшують простір житлових приміщень і лазень, роблять інтер’єр більш святковим і ошатним. Крім того, липа має підвищену м’якість і в’язкість, в порівнянні з поширеною у нас деревиною ялини і сосни. Ці якості оберігають евровагонку з липи від розтріскування, як під час оздоблювальних робіт, так і в період експлуатації. Важливою перевагою липи є відсутність смоли. На оздоблювальних матеріалах, виготовлених з хвойних порід деревини, з часом можуть з’являтися, так звані, смоляні кишені, які псують зовнішній вигляд. Використовуючи липову евровагонку, ви ніколи не зіткнетеся з виділеннями смоли.

До недоліків високосортних оздоблювальних матеріалів з липи можна віднести відносну дорожнечу, в порівнянні з дошкою з хвойних порід дерева. Також при монтажі слід враховувати, що липова євровагонка має обмеження по довжині: дуже рідко вона буває довше 2 м, це пов’язано з особливостями сировини.

Сорти липової евровагонки

Вартість липової евровагонки значно залежить від її сорту і довжини. Кожен виробник сортує матеріал по-своєму, але, як правило, сортність виглядає так:

екстра – ідеально біла лицьова сторона дошки, допустимі сучки, що не відрізняються за кольором з рештою поверхні;

сорт А – можлива не більше 2-х сучків світло-коричневого кольору розміром із сірникову головку на погонний метр, однорідний колір дошки;

сорт В – допустимі непрямі сучки, «несправжнє ядро» (коричневі і темно-коричневі вкраплення);

сорт С – некондиція.

Як було зазначено раніше, довжина також впливає на вартість. Чим довше дошки, тим дорожче.

Монтаж євровагонки з липи

Оздоблення євровагонкою з липи в цілому нічим не відрізняється від обшивки матеріалами з хвойної деревини: на капітальну стіну монтуються направляючі бруски, до них за допомогою саморізів, кляймер або фінішних цвяхів кріпиться євровагонка. Однак є одна особливість: при обробці лазень і саун слід використовувати тільки оцинковані кріпильні елементи для запобігання корозійних потьоків з-під капелюшків цвяхів і саморізів, які будуть псувати зовнішній вигляд білої евровагонки з липи.

Липова євровагонка для обробки парних і саун

Обшивка липової дошкою парних і саун традиційна для нашої країни. Липа чудово зарекомендувала себе в цій якості. Липова деревина слабо нагрівається, тому при дотику до обшивки людина не обпалюється. Липа добре переносить різкі перепади температур і вологості, євровагонка не тріскається, її не коробить. При нагріванні липа видає тонкий приємний аромат. Липа – гіпоалергійний матеріал. Догляд полягає лише в періодичній обробці слабким мильним розчином. Липова євровагонка – кращий матеріал для обробки внутрішніх приміщень і саун, він буде радувати власника довгі роки!

Оздоблення будинку, лазні фальшбрусом.

Для облицювання фасадів і внутрішнього оздоблення будинків, лазень сьогодні використовують велику кількість різних матеріалів. Серед такого різноманіття виділяється унікальний обробний матеріал, що дозволяє імітувати натуральний брус – фальшбрус або блок-хаус (блок-хауз).

Чим примітний фальшбрус?

Фальшбрус застосовується для обробки внутрішніх стін і фасадів бетонних, цегляних і каркасних споруд. Цей матеріал має демократичну ціну, відмінні естетичні якості. Він екологічний і безпечний. Блок-хаус являє собою шпунтовані панелі або дошки, ретельно просушені і оброблені особливим способом. По краях дощок роблять скіс, завдяки якому створюється імітація вінців бруса. По суті, фальшбрус – це звична вагонка зі зміненим зовнішнім виглядом.
Для виробництва блок-хауса використовують деревину хвойних порід – кедра, сосни, ялини, модрини. Готовий матеріал виглядає натурально і дуже естетично. За рахунок застосування особливої ​​технології з’єднання дощок ( «шип в паз») блок-хаус зручно монтується на будь-яку підготовлену поверхню. Оздоблення може бути застосована як до нових будинків, уже побудованних бань, так і до застарілих будівель.

Види фальшбрусу і характеристики

Імітація бруса буває декількох видів, залежно від того, яка порода деревини використовується в виробництві.

1. Фальшбрус з ліствениці. Найбіліш популярний матеріал. Він має високу міцність, стійкий до зовнішніх впливів. Такий фальшбрус має червоно-коричневий відтінок, завдяки чому обробка будинку, лазні виглядає дуже красиво.

2. Фальшбрус з сосни. Соснова вагонка характеризується великим вмістом смоли в складі деревини. За рахунок цього вона міцна і важка, але більше схильна до гниття. Для поліпшення експлуатаційних якостей блок-хаус з сосни покривають захисними засобами.

3. Фальшбрус з ялини. При використанні ялини отримують міцний і легкий по вазі матеріал. Недоліком такого фальшбрусу є низький вміст смол, що робить деревину вразливою до зовнішніх впливів (комахи, цвіль). Щоб уникнути псування матеріалу його відразу обробляють антисептиками і захисним просочуванням.

4. Фальшбрус з кедра. Найбільш цінний і дорогий варіант імітації бруса. Шляхетний кедр примітний цілющими властивостями і довговічністю. Блок-хаус з кедра використовують частіше для внутрішньої обробки, хоча й облицювання фасадів під брус з кедра – теж не рідкість.

Плюси і мінуси фальшбруса

Вагонка під імітацію бруса має чимало переваг:

1. Нерозрізнена зовнішня схожість з натуральним брусом.

2. Природність. Матеріал повністю екологічний і безпечний. Він не тільки зовні виглядає як брус, а й має приємний хвойний запах, оригінальну текстуру і колір

3. Зручність монтажу. Окремі дошки з’єднуються за допомогою шипів і пазів. Збірку повинен проводити спеціаліст.

Недолікиі фальшбрусу:

1. Необхідність додаткової обробки поверхні. Для захисту натурального матеріалу потрібне особливе просочування.

2. Дорожнеча.

3. Імовірність потускнения від прямих сонячних променів.

4. Висока вартість монтажних работ.

Особливості обробки фальшбрусом

Блок-хаус застосовують для внутрішніх і зовнішніх оздоблювальних робіт. Перед монтажем поверхню слід підготувати. Для цього використовують антисептики і штукатурку. На вирівняну поверхню кріплять каркас – обрешітку з бруса. Далі необхідно укласти теплоізоляцію. Як матеріал, відмінно підходить ековата або мінеральна вата. Перед теплоізоляцією може прокладатися пароізоляція. Це залежить від типу обробки (кам’яних будівель). Після цього монтується сам фальшбрус. Оздоблення фальшбрусом дозволяє отримати естетичне, екологічне і практичне покриття, як всередині, так і зовні будинку, лазні. Такий варіант оформлення припаде до душі всім, хто цінує натуральність і безпеку матеріалів.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хаммам, оптом та в роздріб