Віники для лазні та сауни

Сортувати за ціною:

75.00 грн.

Березовий віник для лазні

Код товару: 10-15-100-30

75.00 грн.

Рекомендуємо

Бамбуковий віник для лазні

Код товару: 10-15-100-10

130.00 грн.

Про віники в лазні

Дуже складно уявити собі парилку в лазні без віників і підбадьорливого масажу. Адже саме завдяки їм лазневі процедури стають в два-три рази корисніше, адже масаж віником або пропарювання дивним чином оздоровлює наш організм. Поліпшується мікроциркуляція крові, обмін речовин, масаж віником допомагає усунути біль і дискомфорт в м’язах і суглобах. Віниками в лазнях користувалися ще з давніх часів, а до їх заготівлі ставилися з великою увагою і відповідальністю.

Основні різновиди віників і їх користь

Для виготовлення віника підійде будь-яка листяна рослина, проте бажано, щоб вона володіло цілющими властивостями. Класичним варіантом для заготовки віників є дуб і береза. Також можна виготовити дуже корисні віники з липи, ялівцю, смородини і навіть евкаліпта. Корисний вплив віника на організм людини полягає не тільки в його механічному впливі на шкіру і м’язи, але і в корисних речовинах його листя.

Коротко про користь віників:

  • Береза. Допомагає глибоко очистити шкіру від шлаків і токсинів завдяки флавоноидам і дубильним речовин. Корисний такий віник при хронічних бронхітах, бронхіальній астмі.
  • Дуб. Нормалізує роботу сальних залоз, ефективний при вугровій висипці. Покращує роботу нервової системи і зміцнює судини.
  • Смородина. Допомагає зміцнити імунітет, корисний при захворюваннях дихальної системи.
  • Кропива. Дуже ефективний при захворюваннях суглобів і ревматизмі, масаж таким віником гарантує пекучі відчуття.
  • Ялівець. Має виражену антибактеріальний ефект, допомагає при шкірних захворюваннях, застуді.

Можна також виготовити комбінований віник для лазні, щоб комплексно впливати на організм.

Заготівля головного банного аксесуара

Виготовлення віника для лазні не відрізняється особливою складністю. Для цього потрібно взяти оберемок гілок, очистити їх від листя в нижній третині і міцно зв’язати між собою. Бажано розташувати більш товсті і жорсткі гілки в середині віника, а тонкі помістити по краях. Основу віника краще обернути натуральною тканиною, щоб було комфортно за нього триматися і робити масаж. Для того щоб заготовити віники на зиму, їх спочатку підсушують, а потім залишають в стозі сіна. Це дозволяє зберегти всі властивості листя і насолоджуватися пропарюванням в зимові морози.

Підпишіться на нашу розсилку

Продаж будматеріалів та обладнання для лазень, саун та хамамів, оптом та в роздріб